Ułatwienia dostępu

Katedra Bankowości i Globalnego Systemu Finansowego

Opis specjalności

Celem specjalności jest kształcenie analityków bankowych i specjalistów z zakresu zarządzania finansami, co osiągane jest poprzez stymulowanie kreatywności studentów i wyrobienie w nich umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów związanych np. z przygotowaniem oferty produktowej lub oceną ryzyka inwestycyjnego. Dzięki specjalności studenci zapoznają się z rolą pełnioną przez banki na polskim i globalnym rynku finansowym oraz z zagadnieniami związanymi z efektywnością i bezpieczeństwem systemu bankowego.

Prowadzimy akademie lub specjalne programy z praktykami dostępne dla uczestników specjalności, m.in.: Akademię Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (ze Związkiem Banków Polskich), akademię o ryzyku (w ramach programu Santander Universidades), Euroclear Bank Academy (we współpracy z Euroclear Bank).

Program specjalności przygotowuje studentów także do egzaminu na Europejski Certyfikat Bankowca 3E (ECB-3E) – międzynarodowy certyfikat wydawany przez European Banking & Financial Services Training Association. Certyfikat ECB jest nie tylko potwierdzeniem wiedzy i umiejętności z zakresu bankowości i rynku finansowego, ale daje również możliwość ubiegania się o stopień zawodowy Dyplomowanego Pracownika Bankowego (po odbyciu dwu-letniego stażu pracy w sektorze finansowym).


Do kogo kierujemy ofertę specjalności

Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość.


Program specjalności: kliknij tutaj.


Perspektywy zawodowe

Wiedza i umiejętności nabyte w trakcie studiów na specjalności Zarządzanie bankiem są istotnym atutem na rynku pracy. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych w:

  • bankach,
  • przedsiębiorstwach typu fintech,
  • firmach pośrednictwa finansowego,
  • instytucjach regulacyjnych.