Ułatwienia dostępu

Katedra Rynków Finansowych

Aktualności

Konferencja SSC 2024

Komitet organizacyjny Konferencji serdecznie zaprasza na:

Międzynarodową konferencję The 19th annual Social Simulation Conference – Cracow 2024

Konferencja organizowana jest na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przez Katedrę Rynków Finansowych UEK (lokalny komitet organizacyjny) i jest planowana w dniach 16-20 września 2024 roku w formule stacjonarnej i online.

Konferencja organizowana jest w ramach cyklu corocznych konferencji europejskiego stowarzyszenia naukowego European Social Simulation Association (ESSA). Celem stowarzyszenia i konferencji jest promowanie i rozpowszechnianie badań naukowych w zakresie symulacji i modelowania wielo-agentowego i ich zastosowanie w naukach społecznych. Osoby zainteresowane tematyką konferencji zachęcamy do zgłaszania wyników swoich badań i uczestnictwa w konferencji. 

Tegorocznym tematem specjalnym konferencji będzie „Symulacja społeczna – skrzyżowanie nauk społecznych i metod obliczeniowych”, skoncentrowana na modelowaniu zjawisk społecznych, aspektach obliczeniowych i teorii łączącej te dwie dziedziny nauki.

Najlepsze referaty prezentowane podczas konferencji zostaną opublikowane w wydaniu specjalnym czasopisma naukowego JASSS – The Journal of Artificial Societies and Social Simulation, a także w dedykowanej publikacji w serii Springer – Conference Proceedings.

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie internetowej: https://ssc2024.uek.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *